четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Мотоциклист повреден во сообраќајка во Прилеп

motor-nesreka

Последни вести

Тешка сообраќајка во која настрадал мотоциклист се лучи вчераутро на булеварот „Гоце Делчев“ во Прилеп.

Во незгодата, покрај Д.А. (45) од Прилеп кој возел мотоцикл „сузуки“, учествувал и  Д.И. (35) со возило „опел омега“.

Д.А. со скршени ребра е пренесен во Општата болница – Прилеп, каде му е укажана лекарска помош и е задржан на лекување.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица.

Најчитани вести