петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мотоциклист пукал кон автобусот на Херта

Вчера во Германија се случи тежок инцидент во кој со пиштол беше пукано кон тимскиот автобус на германскиот бундеслигаш Херта Берлин.

Тимскиот автобус на Херта од Берлин мета на напад

Тимскиот автобус на Херта од Берлин мета на напад

Поврзани вести

Од тимот синоќа објавија дека човекот што пукал кон нивниот автобус  бил на мотор. Пукањето се случило во Билефелд, каде денеска Херта гостува во рамки на германскиот Куп. За среќа нема повредени по инцидентот, а можеби олеснителна околност е тоа што во автобусот немало никој освен возачот.

Автобусот патувал од хотелот каде биле сместени фудбалерите кон стадионот на Арминија Билефелд да ја собере екипата по тренингот. За среќа возачот само се исплашил и овој бизарен инцидент завршил без повреди.

Среќна околност е што во моментот на пукањето во автобусот бил само возачот, кој не бил повреден

Среќна околност е што во моментот на пукањето во автобусот бил само возачот, кој не бил повреден

Најчитани вести