петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мотоциклист удри во бандера и почина на лице место

motorSOo

Поврзани вести

Триесет и двегодишниот Драган Марковиќ од Србија загина откако со својот мотор, додека се обидувал да претекне камион. Најверојатно лошо ја проценил ситуацијата, па завршил во бандера.

Како што пишуваат српските медиуми Драган сакал да го претекне камионот, но од спротивната страна доаѓал автомобил, па за да го одбегне, свртел со моторот и загубил контрола, по што удрил во бандера и за жал починал на лице место.

Мотоциклистот зад себе остави сопруга и две малолетни дечиња.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести