сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 37

Мотоциклист загина кај Струмица

zagina-motociklist-prilep

Последни вести

Вчера околу 13.40 часот во Струмица, на регионалниот пат с. Мокрино – с. Мокриево, се случила

Сообраќајна незгода се случила вчера околу 13:40 часот на регионалниот пат с.Мокрино – с. Мокриево. Во несреќата животот го загубил Д.Ц. од с. Колешино, кој управувајќи мотоцикл непозната марка, загубил контрола и излетал од патот.

Од здобиените повреди  Д.Ц.  починал на местото на настанот.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Најчитани вести