сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Мотоциклист загина во центарот на Прилеп

Возачот на моторот загинал на пат кон болница

policiskalentanasa

Поврзани вести

Возач на мотоцикл загина во сообраќајна несреќа која што се случила во центарот на Прилеп, информира портпаролката на СВР Битола, Магдалена Димитриеска.

Во несреќата учествувал моторот, управуван од 42-годишниот З.С. и автомобил марка „Фиат Добло“, управуван од 47-годишниот З.Н..

Од силниот удар и двете возила се запалиле, по што возачот на моторот починал на пат кон болница.

Полициската истрага треба да ги утврди причините за несреќата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести