Македонија,Крими хроника

Мотоциклист загина во центарот на Прилеп

Мотоциклист загина во центарот на Прилеп

Возач на мотоцикл загина во сообраќајна несреќа која што се случила во центарот на Прилеп, информира портпаролката на СВР Битола, Магдалена Димитриеска.

Во несреќата учествувал моторот, управуван од 42-годишниот З.С. и автомобил марка „Фиат Добло“, управуван од 47-годишниот З.Н..

Од силниот удар и двете возила се запалиле, по што возачот на моторот починал на пат кон болница.

Полициската истрага треба да ги утврди причините за несреќата.