четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Мотоциклисти се судрија во Маџари, двајцата завршија на Ургентен

Сообраќајка во Маџари, двајца во болница.

soobrakajka

Поврзани вести

Две млади лица се префрлени на Ургентен по сообраќајката која се случила денеска  во Маџари.

Според првични информации, две лица на возраст од 23 и 24 години се префрлени на Ургентниот центар по тешката сообраќајка која попладнево се случила на улицата Благоја Стефковски во скопско Маџари.

Како што информира полицијата во сообраќајката учествувале два моторцикли управувани од двете повредени лица, автомобил марка Мерцедес и камион кој бил паркиран на улицата.

Едно од момчињата има тешки телесни повреди, одека другото е полесно повредено.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести