петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Моторциклист во прилепско паднал од мотор и починал

motorKrsh

Поврзани вести

На 04.07.2014 година во 10,30 часот на стариот пат Прилеп-Дервен-Велес, на м.в.„Зидина“ се случила сообраќајна незгода во која Рафет Р.(1953) од Прилеп, управувајќи моторцикл „Јава“ без рег.табличка, изгубил контрола и паднал од истиот, по што починал на лице место.

Смртта е констатирана од екипа на ИМП. Увид на лице место извршила екипа од ПС-Прилеп во содејство со ОЈО, по чија наредба, телото на починатиот е пренесено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести