Македонија,Крими хроника

Моторциклист во прилепско паднал од мотор и починал

Моторциклист во прилепско паднал од мотор и починал

На 04.07.2014 година во 10,30 часот на стариот пат Прилеп-Дервен-Велес, на м.в.„Зидина“ се случила сообраќајна незгода во која Рафет Р.(1953) од Прилеп, управувајќи моторцикл „Јава“ без рег.табличка, изгубил контрола и паднал од истиот, по што починал на лице место.

Смртта е констатирана од екипа на ИМП. Увид на лице место извршила екипа од ПС-Прилеп во содејство со ОЈО, по чија наредба, телото на починатиот е пренесено на обдукција.