четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Моторџија повреден во сообраќајка во Центар

soobrakjajka-motordziija-kurir-naslovna

Поврзани вести

Моторџија повреден во сообраќајка во Центар. Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата кај средното училиште „Јосип Броз Тито“.

ФОТО: Курир

ФОТО: Курир

Сообраќајката се случила помеѓу автомобил „рено меган“ и мотор. Возачот на моторот е повреден и со возило на Брза помош е пренесен во болница во свесна состојба, пишува „Курир“.

ФОТО: Курир

ФОТО: Курир

На лице место се врши полициски увид.

Најчитани вести