Македонија,Крими хроника

Моторџија тешко повреден во Жданец

Моторџија тешко повреден во Жданец

Вчера околу 16.30 часот на некатегоризиран пат (шумски дел) над населба Жданец, се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „Сузуки 450“ без регистарски таблици, управуван од Д.В.(41) од Скопје, изгубил контрола над истиот и паднал.

Во незгодата Д.В. се здобил со повреди и со возило на Брза Помош бил пренесен во Ургентен Центар, каде му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.