вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Можно е информатичарите од државните институции да добијат повисоки плати

kompjuter

Последни вести

Владата размислува за зголемување на платите на информатичарите од државните институции за 30 отсто, порача денеска од Охрид премиерот Никола Груевски.

-За инжинерите кои работат во секторите за ИКТ (информатичко-комуникациска технологија) во државните институции – зголемување на платите за 30%. Мерката стапува во сила веднаш, рече Груевски.

Најчитани вести