сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Можно е пристапување на Крим кон составот на Русија

krim

Поврзани вести

Русија сака да го зачува територијалниот интегритет на Украина. Во случај Крим да донесе одлука за пристапување кон Руската Федерација сепак, Москва е подготвена да разговараза ваквата можност, пренесоа „УНИАН“, повикувајќи се на изјавата на шефот на Државната дума на Руската Федерација за земјите од Заедницата на независни држави, евроазиски интеграција и врски со сограѓаните, Леонид Слуцкиј.

„Што се однесува до нашиот поглед на ситуацијата во Украина, сакаме да го сочуваме нејзиниот интегритет. Се надеваме дека денес тоа е реално“, изјавил шефот на Комитетот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести