вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Можно привремено ослободување на Шешељ

Vojislav-Seselj0112

Поврзани вести

Хашкиот трибунал денеска побара од владите на Холандија и на Србија до 18 часот, да се изјаснат за можното привремено пуштање на слобода на обвинетиот Воислав Шешељ, поради влошување на неговата здравствената состојба.

Трибуналот од Владата на Србија побара да гарантира дека обвинетиот нема да стапи во контакт со сведоците или жртвите и дека Шешељ ќе се врати под надзор на Меѓународниот суд во Хаг штом тоа ќе го нареди Судскиот совет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести