петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

ФОТО+ВИДЕО: Мрачната тајна на знакот „Hollywood“

holivud

Последни вести

Најпрепознатливото обележје на Лос Анџелес, 110 метри високиот и 14 метри долгиот знак „Hollywood“, крие мрачна тајна.

Овој знак е поставен на ридот над Лос Анџелес во 1923-тата година како реклама за изградба на ридот што тогаш била во тек. Често во филмовите со катастрофи токму тој знак прв страда затоа што е толку препознатлив и познат во целиот свет. Иако Холивуд не асоцира на ѕвезди, гламур и слава, сепак има и своја мрачна страна.

Овој пат се работи за мрачната тајна што ја крие знакот „Hollywood“…

Најчитани вести