четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мраз ги парализираше Тексас и Арканзас и остави илјадници луѓе без струја

sneg-nevreme

Последни вести

Во саботата леден време окова делови од САД, а илјадници луѓе во државите Тексас и Арканзас морале да се справат со студот без струја, откако силните ветрови го прекинаа напојувањето со електричната енергија. Лошото време, исто така ги парализира патиштата и предизвика сериозни одложувања на летовите, пренесе „Ројтерс“.

Температурите се толку ниски што се очекува дури во Лас Вегас да паднеснег пред крајот на викендот. Студот најверојатно ќе се пресели на исток и север и ќе ги покрие Вирџинија и Њу Ингланд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести