петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Мрежата на Киево нов предизвик за Горан Пандев

pandev mrezata na kievo

Поврзани вести

Предноста на домашниот терен би требало да се покаже како доволна за фудбалерите на Наполи кои имаат обврска да освојат три бода во денешниот првенствен натпревар против екипата на Киево.Според последните информации кои пристигнуваат од Италија, повторно шанса да настапи од самиот старт на натпреварот ќе доби и поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев.

Далеку поголемо внимание ќе привлече вечерниот дерби натпревар помеѓу големите ривали од италијанската Серија А, тимовите на Лацио и Јувентус.Предводникот на “светлосините”, Еди Реја пред стартот на натпреварот изјави дека грешат сите тие кои мислат дека Лацио ќе биде задоволен со освојување на еден бод.

„Без разлика каде сум тренер, мојот тим секогаш игра на победа. Не е важно против кого играме, важно е да дадеме се од себе, да пробаме да ги освоиме сите три бода. Точно дека Јувентус е фаворит, но ние играме на домашен терен и очекувам голема подршка од нашите верни фанови”, изјави Реја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести