петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 44

МРТ спроведува анкета за следниот претставник на Евровизија

eurosong(1)

Поврзани вести

Македонската радио телевизија бара мислење за тоа како да се избере следниот претставник на Македонија на Евровизија.

„Македонската радио телевизија, како полноправна членка на Европската радиодифузна унија, со лиценца за организирање и учество во најголемиот музички натпревар во Европа – Избор за песна на Евровизија, оваа година одлучи да го слушне мислењето на граѓаните на Република Македонија!,“ се вели во објаснување на МРТ за анкетата.

Како понудени одговори се:

-Македонскиот претставник треба да биде победникот на Скопскиот фестивал
-Македонскиот претставник треба да се избере по пат на интерна селекција во МРТ
– Македонија не треба воопшто да учествува на Евровизија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести