сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мртов маж пронајден на автопатот Тетово – Гостивар

wpid-policija-41.jpg_0

Последни вести

Гостиварецот  Рефек К. (56) попладнево е пронајден мртов покрај канал за наводнување во близина на автопатот Тетово – Гостивар близу Пумчевиште.

Според првичниот увид, на безживотното тело има две рани за кои се претпоставува дека се од огнено оружје.

Во тек е увид од полицијата и јавниот обвинител по кој се најавуваат повеќе детали.

Рефек К. на 20 јануари е пријавен за исчезнат. Телото пронајдено попладнево се наоѓа покрај автомобил марка „рено“, а покрај него бил пронајден и пиштол. Раните се во главата и стомакот.

Најчитани вести