вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Мртов маж пронајден на улица во Топанско Поле

Тело на мртов маж попладнево било најдено на улица во скопската населба Топанско Поле.

policiskalentanasa

Поврзани вести

Починато лице е пронајдено попладнево на улицата „Македонско Косовска Бригада“ во Топанско Поле.

Според првичните информации, 65-годишниот Демири Фазли кој околу 14:30 часот бил пронајден мртов на улицата. Фазли починал откако му се слошило.

Од полицијата соопштија дека нема траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести