вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Мртва жена најдена во скопско Радишани

mvr

Последни вести

Синоќа околу 23 часот во полиција е пријавено дека во скопската населба Радишани, на улица „Радишанска“, е пронајдено женско тело кое не давало знаци на живот.

Според досегашните податоци на Министерството за внатрешни работи, на телото немало траги на насилство. Утврдено е дека станува збор за С.Б. (51).

Полиција и јавен обвинител извршиле увид на местото, а по наредба на обвинителот телото е дадено на обдукција. По завршување на истрагата ќе биде познато како настапила смртта.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести