петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Мртва жена пронајдена во Кочанска Река

На терен веднаш излегле екипи на полицијата и противпожарната служба кои го извадиле телото на жената.

policiskalentanasa

Поврзани вести

Женски труп вчера е пронајден во водите на Кочанска Река.

Според  првичните информации полицијата  околу 17 часот добила дојава дека труп плови по Кочанска река во близина на вештачкото езеро Гратче.

На терен веднаш излегле екипи на полицијата и противпожарната служба кои го извадиле телото на жената.

Неофицијално телото неколку дена се наоѓало во водата. Кај жената немало никакви документи за идентификација па затоа се уште и не е познат идентитетот. Телото е предадено на обдукција, а повеќе информации се најавени за денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести