Крими хроника

Мртвите тела во Припор ги пронашол братот на момчето

Мртвите тела во Припор ги пронашол братот на момчето

Мртвите тела во автомобилот „опел Корса“ утрово ги пронашол братот на момчето, пишува Телеграф.мк.

Момче и девојка на возраст од 23 години се пронајдени мртви утрово во населбата Припор. Тие по новогодишната забава се затвориле во гаражата и го оставиве автомобилот вклучен. Смртта најверојатно настапила од издувните гасови во просторијата, потврдуваат во полицијата.

-Од местото на настанот известени сме дека е констатирана смрт кај лицата С.Д. 1991 (момче) во и А.Ј. 1991 (девојка). Телата на починатите било во автомобил марка “Опел Корса“ кое било паркирано во гаража на наведената адреса, велат од МВР.