среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Мртво бебе најдено во чамец со мигранти

deca-kos

Поврзани вести

Бебе на возраст од една година било пронајдено мртво во операција на грчката крајбрежна стража за спасување мигранти во близина на островот Лезбос, пренесува МИА, повикувајќи се на Нафтемборики.

Во чамецот имало околу 50 луѓе. Крајбрежната стража успеала да спаси голем дел од мигрантите од чамецот, наведува весникот.

Најчитани вести