сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Бебето не давало знаци на живот и доктор само ја констатирал смртта.

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Мртво бебе донесено во болницата во Кавадарци

Последни вести

Утрово во 04.45 часот од ЈЗУ Здравствен дом Кавадарци во Полициска станица Кавадарци е пријавено дека кај нив е донесено починато бебе. Информацијата ја потврди портпаролката на СВР Велес Анита Стојковска.

– По наредба на надлежен Јавен обвинител излезено е на лице место, се работи на целосно расветлување на настанот, соопшти таа, пренесува МИА.

Од Јавното обвинителство од Велес потврдија дека наложиле обдукција.

Бебето не давало знаци на живот и доктор само ја констатирал смртта.

 

 

Најчитани вести