четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Мртво момче пронајдено во Скопје

До креветот на починатиот бил пронајден и пиштол непозната марка.

policiska-lenta

Последни вести

Дваесет и три годишниот М.А.Б. од струмичкото село Добрејци вчера попладне било пронајдено мртво од негов другар на улицата „Иван Цанкар“.

-Истиот бил пронајден од страна на неговиот другар во легната положба на креветот до кој имало траги од крв и повеќе шприцеви. Додека, до креветот на починатиот бил пронајден и пиштол непозната марка (црна боја) на кој пишувало 9мм со пригушувач на звук, велат од полицијата.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Скопје.

Најчитани вести