Крими хроника

Мртво момче пронајдено во стан во Радовиш

Мртво момче пронајдено во стан во Радовиш

Во Радовиш, вчера околу 14 часот е пронајдено мртво тело на Јашар Р. (26) во стан на улицата Обрад Цицмил, каде што живеел како потстанар.

Јавен Обвинител и увидна екипа од ПС Радовиш излегле на местото на настанот и извршен е увид. По наредба на Јавен Обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.