петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Му го одзеле станот, па пукал во новите сопственици

pukanje

Поврзани вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.М.(57) од Куманово, за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Во три наврати во март 2014 година пријавениот бидејќи му бил одземен стан и доделен на други лица истиот со воздушни пиштоли, што ги поседувал со потврда испукал неколку дијаболи кон станот доведувајќи ги во опасност сопствениците на кои им бил доделен станот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести