недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Му побарале 100 илјади евра, па го претепале

napad11

Последни вести

Не им дал 100 илјади евра што му ги барале за наводен долг, па двајца стружани нападнале сограѓанин, информираат од Министерството за внатрешни работи.

СВР-Охрид поднесе кривична пријава против Н.У.(39) и И.У.(42) за сторено кривично дело изнуда. На 18 септември оваа година првопријавениот од лице од Струга побарал 100.000 евра, кои наводно оштетениот му ги должел на друго лице од Струга, а откако оштетениот одговорил дека ги вратил парите, бил физички нападнат од двајцата пријавени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести