Македонија,Крими хроника

Му побарале 100 илјади евра, па го претепале

Му побарале 100 илјади евра, па го претепале

Не им дал 100 илјади евра што му ги барале за наводен долг, па двајца стружани нападнале сограѓанин, информираат од Министерството за внатрешни работи.

СВР-Охрид поднесе кривична пријава против Н.У.(39) и И.У.(42) за сторено кривично дело изнуда. На 18 септември оваа година првопријавениот од лице од Струга побарал 100.000 евра, кои наводно оштетениот му ги должел на друго лице од Струга, а откако оштетениот одговорил дека ги вратил парите, бил физички нападнат од двајцата пријавени.