понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Му предвидуваа блескава фудбалска иднина – сега продава правосмукалки

На средината од минатата деценија, американската фудбалска јавност се надеваше дека го има "новиот Пеле", кој ќе го предводи националниот тим до големи успеси.

Некогаш беше "новиот Пеле" - сега продава правосмукалки

Некогаш беше "новиот Пеле" - сега продава правосмукалки

Поврзани вести

Фреди Аду во 2003 година стана најмладиот професионален спортист во историјата на САД, откако потпиша договор со Ди-Си Јунајтед на 14-годишна возраст.

12 години подоцна, плановите не се остварија и по слабите настапи за Бенфика, кариерата на Аду тргна по надолна линија.

Следуваа трансфери во Ризеспор, Палосеура и Тампа Беј Раудис, за сега да продава правосмукалки на Твитер.

Најчитани вести