сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Му продале автомобил кое било предмет на кривично дело

sell-car-exchange

Поврзани вести

Велешанец и скопјанец добиле кривична пријава бидејќи велешанецот продал  автомобил кој бил предмет на кривично дело, а скопјанецот му помогнал.

Во април 2013 година, скопјанецот увезол патничко возило „рено мастер“ кое било предмет на кривично дело, а првопријавениот за возилото изготвил фалсификувана потврда за издавање на пробни регистерски таблички. По ова, првопријавениот го довел во заблуда оштетениот. дека документацијата и возилото се исправни, по што му го продал возилото, а за истото купувачот. му го дал своето патничко возило „јагуар“ и доплатил 8.000 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести