понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Му рекле да не фрла ѓубре, тој земал пиштол и се обидел да пука

Банална причина која можела да заврши фатално

pistol

Поврзани вести

Вистинска драма за банална причина се случила вчера во попладневните часови во Скопје.

Според информациите на скопската полиција, 79-годишниот В.В. откако излегол да фрли ѓубре, една група млади лица кои стоеле пред влезот му рекле да не го фрла таму бидејќи тоа не е место за ѓубре. Тој се вратил во својот дом, земал пиштол, за кој што поседувал дозвола, излегол надвор и вперувајќи го во нив се обидел да пука.

Старецот е приведен, а полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести