среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Му се заканувал на полицаец на суд

panduri-banskoliev (25)

Последни вести

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.С.(24) од с.Арнакија, за сторено кривично дело „незаконито влијание врз сведоци“.

Имено, на 13.10.2014 година, во Основниот суд Скопје 1, поточно пред судница пријавениот му се заканувал по живот и се обидел физички да се пресмета со полициски службеник кој бил присутен во својство на сведок за кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на служба“, а за кое кривично дело бил пријавен пријател на С.С..

Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одземена патната исправа и му е наредено задолжително еднаш во неделата да се пријавува во надлежен суд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести