понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Му се заканувале да гласа за СДСМ

krivicna-prijava-protiv-dubrovcanina-zbog-krade-slika-138547

Поврзани вести

Против педесет и петгодишниот А.А. и триесет годишниот А.А., двајцата од Струмица е поднесена кривична пријава бидејќи ја повредиле слободата на определување на избирачите.

Тие вчера, за време на изборите, дошле пред куќата на друг струмичанец и му се заканиле да гласа за СДСМ, заканувајќи му се нему и неговото семејство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести