четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Му влегле во домот, му го искршиле инвентарот и предизвикале пожар

policija-500

Поврзани вести

Две лица насилно влегле во куќа во прилепската населба Дабнички завој, каде што прво го искршиле инвентарот и предизвикале пожар, информира Министерството за внатрешни работи.

Лицата Б.А. и А.С. насилно влегле во куќата на А.А., каде штои најпрво го искршиле инвентарот, а потоа и предизвикале пожар, со што причиниле материјална штета од околу 100.000 денари.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести