петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Муџахедин кој изработувал бомби уапсен во Албанија

lisicipritvor

Поврзани вести

Албанската полиција го упасила Или Зала, за кој се верува дека изработувал бомби. Се претпоставува дека неговите бомби биле поставувани во низата експлозии кои биле регистрирани во последен период во автомобили и куќи.

Тој бил поврзан со групата муџахедини која упатувала млади Албанци на боиштата во Сирија, а бил вмешан и во трговија со дрога.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести