петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Фото: Муџахери е жив, гостиварецот Б.Ф. пие чај со него

files (1)

Последни вести

Пред неколку недели беше објавено дека Ливрим Муџахери е убиен за време на борбите во Сирија, од страна на албанските медиуми кои своите информации ги преземаат од арапските медиуми. Сепак, со фотографијата објавена деновиве на која јасно се гледа како Муџахери пие чај со еден гостиварец се покажува дека оваа информација е лажна.

Б.Ф. е еден од Албанците од Македонија, кои во моментов се борат во Сирија.

Според информациите на порталот Алмакос.ком, Б.Ф. потекнува од Гостивар и со своето семејство во џихад во Сирија отишол во 2013 година.

files

Б.Ф. во Македонија бил добро ситуиран и имал повеќе бизниси во Гостивар. Денеска тој има објавено фотографии со Лавдрим Муџахери на кои се гледа како тие двајца пијат чај. Овие фотографии јасно покажуваат дека водачот на балканските Албанци во Сирија е жив.

files (1)

files (2)

files (3)

Фото: Алмакос.ком

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести