понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Мукаетов докупи акции од Алкалоид, сега поседува седум отсто од компанијата

Со новостекнатите акции Мукаетов поседува околу седум отсто од акциите на компанијата.

Mukaetov

Поврзани вести

Генералниот директор на „Алкалоид“, Живко Мукаетов докупил уште 1.445 акции на компанијата, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Со новостекнатите акции Мукаетов поседува околу седум отсто од акциите на компанијата.

Мукаетов во континуитет купува акции од компанијата секоја година. Според експертите тоа се толкува како знак дека ова компанијата е сигурна и просперитетна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести