недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мукаетов модератор на „Самит 100-Договор за новото време“

mukaetov

Поврзани вести

Неопходно е компаниите да настапуваат здружено за што полесен и поуспешен пристап на нови странски пазари.„Самит 100“ е една одлична иницијатива за постигнување на таа цел, а во исто време претставува и солидна платформа за структуирање на развојни програми кои би го поместиле целиот регион чекор поблизу кон исполнување на мисијата за создавање моќна бизнис-заедница, која би била генератор на повисок економски раст на регионално ниво“, истакна главниот директор и претседател на „Алкалоид“, Живко Мукаетов.

Тој годинава заедно со генералниот директор на „Јадран Галенска лабораторија“, Иво Усмијани, во рамки на третиот „Самит 100 – Договор за новото време“, ќе биде комодератор на работилницата за креативни партнерства, насловена како „Бараме нови феникси“ во делот на здравството и фармацијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести