четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Мундијалот во Бразил ќе остане само сон за Кевин Стротман

mundijal son za strotman

Поврзани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Холандија, Луи ван Гал, потврди дека стандардниот првотимец во дресот на италијанскиот калчолигаш Рома, Кевин Стротман ги има скинато лигаментите во десното колено и дека нема да настапи на престојниот Мундијал во Бразил.

Одличниот играч за врска заработи тешка повреда на последниот првенствен дуел против екипата на Наполи, а според последните информации, Стротман ќе мора да паузира во следните шест месеци.

„Можам само да замислам колку му е тешко на Кевин. Поминува низ вистинска драма, сигурно му се има срушено целиот свет. Ова е тежок удар и за Рома и за репрезентацијата на Холандија. Се повреди во најважниот можен период. Кевин има голема заслуга кога е во прашање пласманот на Мундијалот во Бразил. Сепак, најлошо од се е дека му е уништен најголемиот сон”, изјави Ван Гал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести