петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо: Арсенал нема право на нов изговор

murinho za arsenal

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, повторно е центартот на фудбалското внимание но сега поради изјавата дека градскиот ривал Арсенал нема право на некакво алиби кога е во прашање борбата за шампионската титула.

„Арсенал потроши многу години, многу години на заедничка работа, работеа на тие млади фудбалери кои сега се возрасни, не се веќе деца. Џек Вилшир, Алекс-Окслед Чембрлен, Тео Волкот и Киран Гибс не се повеќе деца, тие се сериозни фудбалери. Беа деца, но сега се искусни фудбалери. Менаџерот на Арсенал веќе неколку сезони работи со овие деца, а сега на располагање ги има и услугите на Месут Озил, Санти Казорла и Пер Мертесакер, го доби и последниот дел од мозаикот, го доби потребното искуство. Арсенал има многу добар тим и Арсенал нема право на некакво алиби кога е во прашање борбата за шампионската титула”, изјави трофејниот португалски експерт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести