недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Мурињо: Азард ќе биде на исто ниво со Меси и Роналдо

murinho za azard

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо е убеден дека многу малку ми фали на белгискиот интернационалец Еден Азард за да биде на исто ниво со најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси и Кристијано Роналдо.

„Дали го има потребниот капацитет за да ситгне до тоа ниво на кое веќе се Кристијано Роналдо и Лионел Меси? Сега можам да кажам дека го има потребниот капацитет, Азард може да биде дел од најдобрите на денешицата.  Го има потребното време за биде најдобар. Да не заборавиме дека Азард има 23 години, Роналдо има 28, а Меси 26 години. Има место за нова еволуција, а можам да приметам дека е и доволно амбициозен. Меси и Роналдо се уште поспецијални поарди големиот број на погодоци. Еден е крилен напаѓач и мала е веројатноста дека може да биде најдобар голгетер во англиската Премиер лига”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести