недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Мурињо денеска ќе навива за Манчестер Јунајтед

murinho naviva za manchester

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо, откри дека денеска ќе навива за лутиот ривал од англиската Премиер лига, тимот на Манчестер Јунајтед, кој ќе обезбеди пласман во следната, 1/4 финална рунда од Лигата на шампиони, само доколку забележи триумф над грчкиот претставник Олимпијакос од три или повеќе гола разлика.

„Јас се надевам дека Челзи нема да биде единствениот англиски претставник во Лигата на шампиони. Се надевам дека нема да се исполни тоа сценарио. Јас ќе навивам за Манчестер Јунајтед, се надевам дека Дејвид Мојс и неговите фудбалери ќе изборат палсман во следната рунда од ЛШ”, изјави португалскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести