вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Мурињо му даде наредба и на селекторот на Белгија

murinho naredba

Последни вести

Со изјавата дека Еден Азар не смее да настапи на престојниот пријателски натпревар против селекцијата на Брегот на Слоновата Коска, контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи јавно покажа дека сака да го има последниот збор и кога е во прашање фудбалската репрезентација на Белгија.

“Мора да се одмори. Мислма дека селекторот на Белгија, Марк Вилмотс, нема да направи голема грешка ако го поштеди Азар. Еден не може да добие одмор кога го носи дресот на Челзи, но не мора да го игра секој пријателски натпревар за својата репрезентација. Има потреба од одмор и може да го добие од селекторот на Белгија. Јас морам да ги користам неговите услуги иако знам дека е многу уморен. Подобро е да игра, отколку да биде на клупата за резерви или во свечената ложа”, изјави трофејниот португалски стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести