вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Мурињо му ја покажа излезната врата на Хуан Мата

Мурињо вели дека сака да го задржи Хуан Мата на „Стемфорд Бриџ“

murino i mata

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, откри дека нема да му прави никакви проблеми на шпанскиот интернационалец, Хуан Мата, доколку истиот за време на зимскиот преоден рок изрази желба за промена на клупската средина.

“Јас сакам да го задржам, сакам да остане на ’Стемфорд Бриџ’. Не сакам да си замине од Лондон. Ја слушнавте мојата желба. Мојата врата секогаш е отворена, а отворена е и вратата на клупските челници. Ние го чекаме, може да седне и да поразговара со нас. Го чекаме неговиот следен потег. Ако ме прашате: Дали сакам да биде продаден? Јас ќе ви кажам дека не сакам, дека ние не сме виновни за таквиот проблем. Се е во рацете на Мата”, изјави Мурињо.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести