петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо најмногу се плаши од Ибрахимовиќ

murinho se plasi

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, призна дека најголемата ѕвезда во дресот на ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, ќе биде најголема опасност пред голот на лондонските „сини” во двата натпревара од 1/4 финалната рунда од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

„Сум работел со Тиаго Мота, Максвел и со Златан Ибрахимовиќ. Заедно освоивме неколку титули во италијанската Серија А, а со Мота и Максвел ја освоивме и титулата во Лигата на шампиони. За мене, Златан е специјален фудбалер. Ибра ја има освоено шампионската титула во сите шампионати во кои има настапувано и добро знам дека сега сака да слави и во Лигата на шампиони. Го сонува победничкиот пехар и знам дека ќе даде се од себе за да го реализира тој голем сон. Тоа го прави уште поопасен. Ибра ќе биде најголема опасност пред голот на Челзи и во двата натпревара”, изјави португалскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести