петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Мурињо не е фан на Лионел Меси

Освен дека очекува голема борба, натпревар во кој ќе одлучуваат нијанси, а ќе победи тој кој ќе има доминација во средината од теренот, најконтроверзниот тренер на денешницата, менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, пред финалниот натпревар на јубилејното 20. Светско првенство, изјави дека Лионел Меси е фантатсичен фудбалер, но не и најдобар фудбалер на сите времиња.

MURINHO FAN MESI

Последни вести

Освен дека очекува голема борба, натпревар во кој ќе одлучуваат нијанси, а ќе победи тој кој ќе има доминација во средината од теренот, најконтроверзниот тренер на денешницата, менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо, пред финалниот натпревар на јубилејното 20. Светско првенство, изјави дека Лионел Меси е фантатсичен фудбалер, но не и најдобар фудбалер на сите времиња.
“Меси е фантастичен фудбалер. Не му треба титула на Миндијалот за да биде фантастичен или историски играч на оваа декада. Меѓутоа за мене тој не е најдобар играч на сите времиња”, изјави португалскиот стручњак кој веќе има изјавено дека за него, најдобар фудбалер на сите времиња е легендарниот репрезентативец на Аргентина, Диего Армандо Марадона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести