четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Мурињо носи Јапонец во редовите на Челзи?

celzi-500

Последни вести

Јошинори Муто од Јапонија, наводно би требало да ги засили редовите на Челзи претстојното лето.

Англиските медиуми шпекулираат дека Жозе Мурињо го сака напаѓачот на Токио.

Се обидува да го доведе Муто за четири милиони фунти, што беше потврдено од претседателот на јапонскиот фудбалски клуб.

„Вистина е дека Челзи ни прати понуда, како и да е, формална понуда со добри услови“, вели Јапонецот.

„Сакаат да го доведат на лето“, рече претседателот на клубот Токио Наоки Огане.

Муто даде 16 погодоци на 36 меча во јапонската Џеј лига, а постигна и еден гол за репрезентацијата во која дебитираше минатат година и одигра десет мечеви.

„Голема е чест кога еден така голем клуб се интересира за мене, но сеуште немам донесено одлука“, потенцира 22-годишниот Муто.

Извор: Курир.мк

Најчитани вести