четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 48

Мурињо: Одам во Јунајтед

Мурињо ги известил и своите соработници дека од летото ќе се пресели на Олд Трафорд и ќе го наследи Луј ван Гал.

Мурињо: Одам во Јунајтед

Мурињо: Одам во Јунајтед

Последни вести

Португалскиот фудбалски експерт Жозе Мурињо им се доверил на пријателите дека се договорил со Манчестер Јунајтед, пренесува Дејли Меил.

Мурињо ги известил и своите соработници дека од летото ќе се пресели на Олд Трафорд и ќе го наследи Луј ван Гал.

За доаѓањето на досегашниот менаџер на Челзи, се и навивачите на „Црвените ѓаволи“ кои почнаа да прават шалови со неговиот лик.

Мурињо во декември минатата година по втор пат доби отказ од Челзи, а претходно ги водеше Реал Мадрид, Интер, Порто, Бенфика.

Најчитани вести