петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Мурињо олеснет за 10.000 фунти

MURINHO OLESNET

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо заработи парична казна од 10.000 фунти поради критиките дадени во медиумите а упатени на сметка на судиската тројка која ја делеше правдата на првенствениот натпревар против гостинскиот тим на Сандерленд.

На тој натпревар избраниците на португалскиот стручњак доживеаа непријатен пораз од 2:1 и ги загубија сите шанса за освојување на шампионската тутула.

Вината за поразот, Мурињо ја лоцираше кај главниот судија Мајк Дин и кај неговите помошници. Веднаш по дуелот Португалецот во ироничен стил нагласи дека судењето било „фантастично“ и „неверојатно“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести