петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Мурињо откри кога повторно ќе биде тренер на Интер

Murinho otkri koga vo Inter

Последни вести

Самобендисаниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Жозе Мурињо откри дека после престојот на “Стемфорд Бриџ”, планира повторно да се врати во Италија каде ќе биде тренер на италијанскиот калчо гигант Интер.

“Во овој момент, јас сум среќен во Лондон, среќен сум на “Стемфорд Бриџ”. Сепак мојата иднина е во рацете на Роман Абрамович. Ќе дојде и тој ден кога Роман ќе стави крај на мојата авантура во редовите на Челзи. Кога ќе дојде тој ден, јас ќе ги спакувам моите куфери и ќе се упатам кон Италија. За мене е нормално да мислам на Интер. Пак ќе бидам тренер на Интер. За мене постои само Интер и ниту еден друг клуб кој се натпреварува во Серија А”, изјави португалскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести