среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 47

Мурињо: Погба е најдобриот играч од средниот ред

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека Пол Погба е најдобар светски фудбалер за врска.

погба

Поврзани вести

Погба е најдобар играч од средниот ред. Тој е играч за врска кој постигнува и многу голови. Има одлични карактеристики. Најважно е што сака да напредува и ќе биде уште подобар, истакна Мурињо.

Португалецот појасни зошто во моментов Погба не е на нивото на кое играше во Јувентус.

Премиер лигата е многу тешка. Може да играте три-четири сезони во Италија, но кога ќе дојдете во Англија се е различно, нагласи Мурињо.

Најчитани вести